Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

DZIEŃ MAMY

      Dzień Matki to dzień,  w którym mamy szczególną okazję by podziękować naszym Mamom za wszystko, co dla nas zrobiły. Za nieprzespane noce, ocierane łzy, opatrunki na rozbitych kolanach, za wszystko to, co sprawiło że dziś jesteśmy tym, kim jesteśmy. Nie jest łatwo wyrazić tego, co się czuje do swojej Mamy, ale zawsze można próbować im to pokazać. Niech co najmniej raz w roku Mamy poczują się jak królowe. W końcu Mama to osoba najważniejsza w życiu. Najmłodsi uczniowie szkoły w Bąkowicach wiedzą, że powinni pamiętać o swoich Mamach każdego dnia i dawać im to odczuć. Chcąc jednak uczcić szczególnie swoje Mamy postanowili przygotować dla nich program artystyczny i obdarować Kochane Mamusie własnoręcznie wykonanymi upominkami. Dzieci zaprosiły swoje Mamy do szkoły, aby pokazać i wyśpiewać jak bardzo je kochają. Uczniowie przygotowali pod okiem swoich wychowawczyń pełen wzruszeń program.

Dnia 26 maja 2010 roku odświętnie ubrani witaliśmy Mamy maluchów w szkole. Dyrektor szkoły powitał gości i złożył im najgorętsze życzenia. Program rozpoczęła klasa I, której udało się rozbawić Mamusie przedstawieniem „Rzepka”, a klasy II i III wyraziły słowami różnych wierszy swoją miłość i podziękowanie. Całości programu dopełniły piosenki śpiewane przez dzieci, przy których wzruszyły się nie tylko Mamy, ale i same dzieci. Na koniec chłopcy zatańczyli z Mamusiami walca. Dzieci wręczyły upominki i zaprosiły na kawę i herbatę.

Wszyscy mamy nadzieję, że Mamusie na długo zapamiętają ten dzień i teraz czasami łagodniej spojrzą na psoty swoich pociech.

Mariola Piwowarczyk

wstecz